top of page

DORIS

Doris foto2.jpg

Tere, armas!

Olen Doris, kahe armsa lapse ema.

Minu teekond rasedate ja sünnitajate maailmas sai alguse peale keskkooli, kui olin oma tulevikutee otsingutega leidnud ennast töötamas esialgu vabatahtliku abina Tartu Ülikooli kliinikumi sünnitusjärgses osakonnas. See töö kinnitas minu soovi olla kuidagi seotud beebidega, kuid tol hetkel ei olnud ma veel kindel, kuidas täpselt.

 

Kui ma jäin oma esimese lapse ootele, olin ma hoolimata kõigest nähtust ja kuuldust veendunud, et rasedus ja sünnitus on loomulik ja imeline elu osa. HüpnoSünnituse tõi minu ellu üks minu hea Kanadas elanud sõbranna, kui saatis mulle oma Marie Mongani raamatu „Hypnobirthing: the Mongan Method“. See raamat loksutas kõik justkui paika. Kõik raseduse ja sünnitusega seonduv oli järsku nii loogiline ja pani mõtlema, miks ei ole see arusaamine ja oskus omane kõikidele rasedatele ja peredele. Kuidas me oleme jõudnud siia, kus rasedus ja sünnitus oleks justkui midagi ohtlikku?

 

Kuni oma sünnituseni välja olin ma järjekindel ja veendunud oma teadmistes ja soovis sünnitada loomulikul teel ja pehmelt. Minu esimene sünnitus oligi imeline ja loomulik, kuid siiski peamine, mis mind sellest protsessist läbi aitas, oli üksnes puhas tahtejõud. Ma mõistsin, et mu ümberkaudsete emade negatiivsete ja raskete kogemuste pagas käis ka minu sünnitusprotsessiga kaasas. Ma teadsin ja tundsin, et naised ja beebid on loodud sünnituseks, mis on läbinisti kooskõlas üksteisega ning rahulik ja pehme mõlemale.

 

Kui ma jäin oma teise lapse ootele, teadsin ma koheselt, et võimalusel läbin hüpnosünnituse koolituse, et saada sealt lisaks tahtejõule ja soovile ka praktilisi teadmisi. Ja nii ta sündiski – kaunilt, pehmelt ja imeliselt. Aga nagu mõlemad sünnitused on minule midagi õpetanud, siis teine sünnitus näitas mulle, kui tähtis on nii enda kui ka kaaslase teadlik kohalolu. Kaaslase - olgu selleks abikaasa, õde, ema, lähedane sõber, doula või ämmaemand - roll on eelkõige selles, et ta oskab sinuga koos seda protsessi kogeda, ta toetab ja vajadusel suunab sind sünnituse intensiivsuses tagasi meelerahule. See eeldab muidugi sünnitaja poolt teadmiste ja tehnikate valdamist ja toetajate avatust tema soovidele.

 

Need kogemused ja soov, et kõik pered saaksid sünnitust kogeda teadlikult, rahulikult ja pehmelt, ongi toonud mind just siia, kus on minu koht ja süda.

Doris läbis "HypnoBirthing™ - The Mongan Method" juhendaja koolitusprogrammi 2020 aastal (HBCE - HypnoBirthing Childbirth Educator). 

bottom of page